pl en de

WYDARZENIA I WYCIECZKI

AUSCHWITZ BIRKENAU
poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania "po wsze czasy" pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Na Muzeum składają się głównie dwie wielkie części byłego kompleksu obozowego: Auschwitz I Stammlager i Auschwitz II Birkenau, wraz z ponad 150 obiektami budowlanymi, ok. 300 ruinami, autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami, a także archiwalia, które przetrwały ewakuację obozu oraz zbiór ponad stu tysięcy obiektów ruchomych (m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, a także przedmioty pochodzenia esesmańskiego).
Na terenie Muzeum zainstalowana jest stała wystawa główna oraz kilkanaście tzw. wystaw narodowych, zorganizowanych przez państwa upamiętniające ofiary-swoich obywateli. W chwili obecnej trwają prace nad zmianą scenariusza wystawy głównej oraz niektórych wystaw narodowych. Organizowane są także wystawy czasowe.

ZWIEDZANIE KRAKOWA
wtorek, 23 sierpnia 2016

Kraków, dawna stolica Polski i europejskiego centrum kultury, sztuki i nauki, jest miastem, które oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. Zwiedzanie rozpocznie się od wizyty w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, części miasta które kiedyś zamieszkane było przez jedną z najbardziej zróżnicowanych społeczności żydowskich w Europie. Następnie trasa będzie kontynuowana wzdłuż Drogi Królewskiej od Barbakanu (bram miasta) i Bramy Floriańskiej do Wawelu. Stare Miasto w Krakowie, z unikalną architekturą, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Serce miasta znajduje się na Rynku Głównym, największym rynku Europy, pośrodku z niezwykłą 16-wieczną budowlą Sukiennicami, przykładem gotycko-renesansowego stylu architektonicznego. Wizyta w Starym Mieście to spacer po Rynku Głównym, wraz z odwiedzinami w Kościele Najświętszej Marii Panny (Kościół Mariackim), który szczyci się jednym z największych gotyckich ołtarzy w Europie, wyrzeźbionych przez wielkiego Wita Stwosza (Wita Stwosza), przejście Drogą Królewską z Collegium Maius, Brama Floriańską i na zakończenie - Wzgórzem Wawelskim.
Czas zwiedzania: 6 godzin, 11.00-17.00
Początek zwiedzania: Hotel Holiday INN
Jezyki zwiedzania: angielski, niemiecki

ZWIEDZANIE WIELICZKI
środa, 24 sierpnia 2016, środa

Schodząc 380 kroków w głąb kopalni soli można odnieść wrażenie, że wkraczamy w magiczny świat podziemnego miasta pełnego tajemniczych grot i podziemnych jezior. Idąc   3,5-kilometrową trasą, będzie można podziwiać oryginalne urządzenia i sprzęt górniczy, a także kaplice kute z soli, w tym największa i najpiękniejsza z nich wszystkich - kaplica św Kingi, patronki górnicy sól. Ten podziemny kościół jest bogato zdobione świeczniki, rzeźby i figury świętych wyrzeźbione w soli. Aby powrócić na powierzchnię windą w szybie Daniłowicza, co jest kolejną atrakcyjną częścią kopalni, na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch w Kopalni Soli w Wieliczce
Czas zwiedzania: 4,5 godziny, 9.00-13.30
Wyjazd z Hotelu Holiday INN  (prosimy o wcześniejsze wykwaterowanie z hoteli i zabranie rzeczy na dalszą podróż do Arłamowa)
Prosimy o zabranie wygodnego obuwie jak również ciepłego okrycia wierzchniego, gdyz temperatura oscyluje wokół 140C.

WIZYTA W MAŁOPOLSKIM CENTRUM BIOTECHNIKI W KRASNEM

Jak dojechać do Krasnego - mapa
Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. z/s w Krasnem to marka z ponad 50 letnią tradycją, działającą w obrębie czterech województw Polski.
MCB, jako jedyna firma inseminacyjna w kraju, posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji programów hodowlanych dla rasy simentalskiej i polskiej czerwonej, którego efektem jest wiele wybitnych buhajów ocenionych na potomstwie. Prowadzi prym w rankingu buhajów holsztyńsko-fryzyjskich odmiany czerwono-białej, wśród dziesięciu najlepiej ocenionych buhajów w kraju osiem jest własnością MCB.
W swej ofercie posiada także nasienie niemieckich buhajów, będące wynikiem wieloletniej współpracy z jedną z wiodących niemieckich stacji BVN Neustadt.
MCB aktywnie działa na rzecz  ochrony zasobów genetycznych , poprzez realizację aż trzech programów ochrony na cztery realizowane w Polsce  - jest to program ochrony dla rasy polskiej czerwonej, polskiej czerwono- białej i polskiej czarno-białej.

REGION BIESZCZADY

Bieszczady to pasmo gór w południowo-wschodniej części Polski. Jest to region bogaty w dziewicze, lasy i otwarte łąki tzw. połoniny. Skąpo zaludniony i niezniszczony przez cywilizację stanowi najbardziej atrakcyjnych obszar kraju. To popularne miejsce wśród miłośników przyrody i turystów. Wśród wielu atrakcji historycznych i kulturowych, najbardziej popularny jest Skansen w Sanoku - jeden z największych skansenów w Polsce. Został założony w 1958 roku i zawiera 200 budynków, przeniesionych z różnych obszarów Ziemi sanockiej (Bieszczady, Beskid Niski, Pogórza, Doły Jasielsko Sanockich). Park podzielony jest na odrębne, ale podobnie wyglądające sekcje - każdy charakteryzuje grupę etniczną mieszkającą w tym regionie przed okresem przesiedleń (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie). Domy i kościoły zostały przetransportowane z okolicznych wiosek, przywrócone do pierwotnego stanu i oryginalnie umeblowane. Jedną z atrakcji Bieszczad jest również Bieszczadzka Kolejka Leśna. Uruchomiona końcem XIX wieku, w przeszłości była używana do transportu drewna, obecnie przewozi turystów.

WYSTAWA BYDŁA SIMENTALSKIEGO

Pod patronatem Związku organizowane są w Rudawce Rymanowskiej, w czasie corocznej imprezy plenerowej Pożegnanie Wakacji z Koniem Huculskim, wystawy bydła simentalskiego.
Pierwsze dwie (w 2004 i 2005 roku) miały regionalny charakter a następne są już rangi krajowej.
Organizowane Wystawy i Pokazy Zwierząt Hodowlanych są okazją do przedstawienia dorobku hodowlanego a zarazem produkcyjnego oraz efektów doskonalonych cech użytkowych. Wystawy są okazja do wymiany myśli, poglądów oraz doświadczeń w trakcie prowadzonych spotkań i dyskusji w których biorą udział rolnicy, hodowcy i przedstawiciele związków hodowlanych, służby rolnej a także pracownicy naukowi instytutów i uczelni związanych z rolnictwem. Dyskusje dotyczą zarówno aktualnych problemów jak również perspektyw dalszego rozwoju produkcji zwierzęcej.
Udział hodowców - rolników w tych Wystawach i Pokazach, prezentowanie najlepszych i najładniejszych zwierząt oraz zdobyte wyróżnienia i nagrody działają mobilizująco i dopingująco do osiągania coraz to lepszych wyników. W 2012 roku odbyło się ponad 20 Wystaw i Pokazów w całym kraju i przewiduje się, że liczba ta nie będzie mniejsza w bieżącym roku.
Patrząc na prezentowane na Wystawie Zwierzęta można mieć pewność, że tak użytkowane i odchowywane w dobrych warunkach środowiskowo-żywieniowych dostarczają nam mleko i mięso oraz jajka wysokiej jakości.

Organizatorzy

   

Dofinansowano z Funduszu Promocji Mleka

Dofinansowano z Funduszu Promocji Mleka

Dofinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

 

Sponsorzy

POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW
BYDŁA SIMENTALSKIEGO



więcej

STRATEGICZNI PARTNERZY KONGRESU